ociekacze wycieraczek

Wycieraczki i ociekacze – prosty sposób na brudne buty

Nasze buty są jednym z głównych powodów brudnych podłóg w domu. Codziennie na podeszwach wnosimy ogromne ilości kurzu, piasku, błota i innych zabrudzeń. Jest to szczególnie kłopotliwe w czasie deszczowej pogody.

Nikt z nas nie chce przecież codziennie biegać po domu z odkurzaczem i mopem. Aby temu zapobiec wystarczy odwiedzić sklep z artykułami do domu i kupić dobrą wycieraczkę i ociekacz na buty. To bardzo proste, niedrogie, a przede wszystkim skuteczne sposoby na zahamowanie rozprzestrzeniania się zabrudzeń w naszych domach.

https://www.e-sas.pl/meblowykat/wycieraczki-3

Jakie wycieraczki spotkamy?

Oczywiście wciąż najpopularniejsza jest wycieraczka gumowa. Nie bez powodu, ponieważ jest bardzo odporna na warunki atmosferyczne, łatwo utrzymać ją w czystości oraz jest miękka w związku z czym dobrze przylega do podłoża. Innymi spotykanymi są wycieraczki metalowe, plastikowe i z materiałów naturalnych.

Możemy wybrać sobie rozmiar i wzór dostosowany do wglądu naszych drzwi wejściowych. Ciekawym urozmaiceniem może być wybór wycieraczki z ozdobnym napisem.

Ociekacze na buty – idealne na zimę

Topniejący śnieg z podeszwy buta jest jednym z najbardziej nielubianych zjawisk, z którymi musimy się zmierzyć w czasie zimy. Niestety nawet najlepsza wycieraczka nie jest w stanie zatrzymać całej niepożądanej zawartości naszego obuwia.

ociekacze wycieraczek

Zadaniem ociekacza jest niedopuszczanie do rozprzestrzeniania się wody, błota i piasku poza jego obręb. To bardzo wygodne rozwiązanie, ułatwiające również utrzymanie butów całej rodziny na swoim miejscu. Utrzymanie ociekacza w czystości jest bardzo proste, ponieważ wystarczy opłukać go pod wodą i osuszyć.