telewizor 19 cali

Sprawdzamy ofertę niedużych telewizorów

Szukając odpowiedniego dla siebie telewizora, bardzo często na półkach sklepowych zauważyć można modele, które znacznie odstają rozmiarem od pozostałych prezentowanych telewizorów. Obok dużych, często nawet 60-calowych odbiorników stoją bowiem malutkie 19-calowe telewizory. Co sprawia, że cieszą się one mimo wszystko dużą popularnością? Jakie są ich najważniejsze zalety, lecz również minusy?

Jakie są zalety małego telewizora?

Jaka jest najważniejsza zaleta takiego małego telewizora? Co w pierwszej kolejności sprawia, że warto go kupić? Jak można się domyślić, kluczowym czynnikiem jest tu oczywiście cena. Zamiast wydawać kilka tysięcy złotych, taki mały odbiornik kupić można spokojnie za mniej niż 80 złotych. Jest to cena bardzo atrakcyjna jak za nowy telewizor.
Kolejną sporą zaletą jest oczywiście ogromna liczba miejsc, w których taki model można umieścić. Telewizor tego rodzaju zastosowany może być w:

– kuchni,
– łazience,
– sypialni.

Jak więc widać, mowa jest o wszystkich tych miejscach, w których posiadanie telewizora byłoby dobrym pomysłem, lecz do niedawna było nie możliwe, ponieważ są to miejsca, w których jest za mało przestrzeni na duży ekran. Mały jednak wejdzie bez najmniejszego problemu.

Wady telewizorów małą rozdzielczością

Jak widać, telewizory tego rodzaju to naprawdę wiele ciekawych korzyści. Nie można jednak powiedzieć, że nie posiadają one wad, ponieważ pewne minusy są na pewno obecne.

telewizor 19 cali

Przede wszystkim zauważyć trzeba, że tak małe telewizory, pomimo tego, że są nowe, nie są wyposażone w nowoczesne technologie. Wiele braków jest wynikiem niechęci producentów do inwestowania w nie, a inne są efektem przeszkód technologicznych. Przykładowo nie da się zrobić tak małego ekranu OLED, a także w wysokiej rozdzielczości 4K. Kupując telewizor 19-calowy, liczyć się trzeba z tym, że będzie to maksymalnie model LED Full HD.