Na co zwrócić uwagę wybierając deski elektryczne?

Oryginalne deski elektryczne od renomowanego producenta, mogą okazać się wspaniałym gadżetem nie tylko dla dzieci i młodzieży, ale również dla osób dorosłych. Na półkach sklepowych dostępnych jest bardzo wiele ciekawych modeli, dlatego też warto dowiedzieć się na które elementy zwracać uwagę przy zakupach.

Obciążenie i prędkość

W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na maksymalną prędkość i maksymalne obciążenie. Jeżeli chodzi o szybkość, którą mogą osiągnąć deski elektryczne https://manta.com.pl/product-category/sport-i-rozrywka/deskorolki-elektryczne/, to minimalną wartością jest 15 km/h. To właśnie do takiej prędkości można bezpiecznie i komfortowo przemieszczać się nawet na dłuższe dystanse. Każdy z producentów podaje również maksymalne obciążenie do swojej deski elektrycznej. W większości przypadkach wartość ta waha się w granicy około 120 kg.

Dodatkowe funkcje

Nowoczesne deski elektryczne, mogą posiadać bardzo wiele przydatnych funkcji, które znacząco ułatwić jazdę. Przydać może się między innymi wbudowane radio albo odtwarzacz MP3. Niektóre modele mogą mieć nawet wbudowane głośniki, które są w stanie wygenerować dźwięki podobne do silników samochodowych. Godne polecenia są przede wszystkim te deski, które posiadają przejrzysty i czytelny wskaźnik naładowania baterii. Kontrola nad akumulatorem odgrywa bardzo ważną rolę zwłaszcza, jak planuje się nieco dłuższe trasy. Nowoczesne deski coraz częściej wyposażone są również w sterowanie smartfonem za pomocą specjalnej aplikacji.