kijek do selfie

Kijek do selfie – co warto o nim wiedzieć?

W dzisiejszych czasach niewiele osób wyobraża sobie robienie autoportretów czy zdjęć obejmujących szerszą perspektywę bez wykorzystania selfie sticka. Te niepozorne urządzenie sprawdza się doskonale podczas wszelkich spotkań towarzyskich, wyjść ze znajomymi, a także podczas rodzinnych wycieczek. Coraz częściej korzystają z niego dzieci a także profesjonaliści.

Na co zwrócić uwagę wybierając selfie stick?

kijek do selfie

Pierwszym elementem na jaki należy zwrócić uwagę, wybierając idealny kijek do selfie jest zdecydowanie, w jakich sytuacjach będzie on głównie użytkowany. To właśnie jego długość będzie elementem, który może przesądzić o wyborze odpowiedniego. W przypadku używania kijka tylko i wyłącznie podczas spotkań towarzyskich, warto postawić na ten o długości około 80 cm, czyli średniej długości ramienia. W przypadku chęci uwiecznienia obiektów w tle oraz wykonywania zdjęć panoramicznych dobrym rozwiązaniem będzie kijek o długości co najmniej 120 cm.

Kijek do selfie powinien być także lekki oraz ergonomiczny. Warto zwrócić uwagę z jakiego materiału został wykonany oraz w jaki sposób skonstruowano uchwyt do telefonu się z w nim znajdujący. Stabilny oraz mocny zapewni maksymalna ochronę przed ewentualnymi uszkodzeniami telefonu. Z kolei o jego funkcjonalności będzie świadczyło także to, że można go swobodnie regulować i rozkładać.

Ciekawe funkcjonalności w selfie stickach

Ten przydatny gadżet oprócz podstawowej wersji może być wyposażony w wiele ciekawych nowinek technicznych. Warto też go dopasować do osoby, która będzie go użytkowała. Dla dzieci świetnym rozwiązaniem będzie kijek do selfie z motywem bajkowym, dostępny tutaj. Natomiast w przypadku dorosłych ciekawym rozwiązaniem będzie zakup kijka wyposażonego w pilot oraz wbudowany powerbank. Wybierając selfie stick warto zastanowić się nad zakupem całego zestawu, także ze statywem. Ciekawym rozwiązaniem są także selfie sticki wyposażone w lampę LED, natomiast do zaawansowanej fotografii polecane są selfie sticki tripod.