pol_pl_Gramofon-PRO-JECT-PRIMARY-E-wkladka-NN-Ortofon-78710_1

Jaki wybrać gramofon do domu?

Gramofony znowu stały się popularne i stanowią ciekawą alternatywę dla nowoczesnych urządzeń cyfrowych przeznaczonych do odtwarzania muzyki. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wszystkich fanów wyjątkowego brzmienia muzyki sklep z gramofonami oferuje sprzęt wysokiej jakości.

Adaptery w bogatej ofercie

Obecnie na rynku wybór gramofonów jest bardzo duży. Każdy klient zainteresowany zakupem ma do wyboru modele manualne oraz automatyczne.

W pierwszych z nich igłę trzeba samodzielnie umieszczać na płycie winylowej, natomiast drugie są znacznie wygodniejsze podczas obsługi i nie wymagają żadnej ingerencji użytkownika.

Jaki wybrać gramofon do słuchania muzyki?

Decydując się na zakup takiego adaptera warto zwrócić szczególną uwagę na kilka istotnych parametrów. Niezwykle ważny jest rodzaj napędu. Może on być paskowy „belt drive” lub bezpośredni „direct drive”.

Dla amatorów, którzy słuchają muzykę w domowym zaciszu wystarczający z pewnością okaże się gramofon paskowy, a dla didżejów idealnym sprzętem będzie ten z napędem bezpośrednim.

Warto także zwrócić szczególną uwagę na to, w jakie ramię jest wyposażony gramofon. Poszczególne ramiona różnią się pomiędzy sobą kształtem, długością oraz łożyskowaniem.

Warto także zdecydować się na taki model, który jest wyposażony w dodatkowe wejścia na przykład USB. Dzięki temu można podłączyć gramofon do wielu dodatkowych urządzeń na przykład przenośny dysk. Gadżet ten umożliwia zgranie ulubionych utworów na wybrany nośnik elektroniczny.

Do każdego nowoczesnego gramofonu można także podłączyć zestaw głośników, dzięki którym brzmienie muzyki jest bardzo czyste oraz głośne.