uchwyt do telewizora

Jaki uchwyt do telewizora wybrać?

Nowoczesne telewizory mogą okazać się bardzo ważnym dodatkiem do salonu. Aby skorzystać z ich dobrodziejstwa wbrew pozorom wcale nie trzeba szukać dodatkowego miejsca na meblach. Większość telewizorów bez żadnego większego problemu można szybko przymocować do ściany. Kluczem do sukcesu jest tak naprawdę to, aby postawić na porządny uchwyt do telewizora.

Popularne uchwyty ścienne

Największym zainteresowaniem cieszą się oczywiście tradycyjne uchwyty ścienne, które mocowane są za pomocą odpowiednich śrub. Uchwyty montuje się bezpośrednio do ściany, a następnie montuje się na nich telewizor. Najprostsze uchwyty ścienne umożliwiają ustawienie telewizora wyłącznie w jednej pozycji. Nieco droższym rozwiązaniem są modele, które umożliwiają ręczne regulowanie nachylenia. Najdroższym rozwiązaniem jest z kolei uchwyt do telewizora, który umożliwia zdalną regulację za pomocą pilota lub specjalnej aplikacji na telefonie.

Uchwyty sufitowe

Telewizory można zawiesić nie tylko na ścianie, ale również na suficie. Tego typu uchwyty doskonale sprawdzą się przede wszystkim w sytuacji, gdy ściana wykonana jest z nieco słabszego materiału. Jeżeli w salonie ściany tworzą płyty gipsowo kartonowe, to warto rozważyć zakupienie uchwytów sufitowych.

Uchwyty biurkowe

Opisując najpopularniejsze uchwyty do telewizorów warto wspomnieć także o uchwytach biurkowych. Modele tego typu wykorzystywane są przede wszystkim do montowania monitorów. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby zamontować na nich mały telewizor.