apple watch 7

Jaki Apple Watch kupić dla kobiety?

Jaki jest najlepszy kobiecy smartwatch dla iPhone’a? Oczywiście Apple Watch byłby idealnym sparowaniem dla iPhone’a. Poniższy artykuł dzieli się sekretami, jak wybrać odpowiedni smartwatch damski  w kolorze i rozmiarze dla zgrabnego kobiecego nadgarstka i stylowego łuku.

Rozmiary Apple Watch dla kobiet

Jaki rozmiar Apple Watch powinna wybrać dziewczyna? Piąta generacja i wcześniejsze wersje smartwatcha występują w rozmiarach 38 mm i 42 mm. Obecne Apple Watch 6 i Apple Watch SE dostępne są w rozmiarach 40 i 44 mm, natomiast Apple Watch 7 dostępny jest w rozmiarach 41 i 45 mm. 

Wersja 40 mm Apple Watch 6 i SE (oraz 41 mm Apple Watch 7) przeznaczona jest dla obwodu nadgarstka 130-200 mm. Ten rozmiar jest idealny dla płci pięknej. Apple Watch 6 & SE o średnicy 44 mm (oraz Apple Watch 7 o średnicy 45 mm) jest przeznaczony do obwodu nadgarstka 140-220 mm. Model 40 mm posiada o 25% mniejszy ekran w porównaniu do wersji 44 mm. Nie oznacza to jednak, że w jednym zegarku mieści się mniej informacji, a w drugim więcej — treść jest wyświetlana w ten sam sposób.

Jaki Apple Watch kupić dla kobiety?

Na co jeszcze zwrócić uwagę wybierając Apple Watch dla kobiet? Na pewno należy zwrócić uwagę na funkcjonalność danego modelu. A dziś najbardziej zaawansowane funkcje ma Apple Watch 7:

apple watch 7
  • Stale aktywny ekran Retina, dzięki któremu nie musisz podnosić ręki, gdy musisz spojrzeć na coś na ekranie.
  • Ulepszony interfejs — twórcy przeprojektowali przyciski, aby były większe, dzięki czemu możesz w pełni wykorzystać ekran.
  • Ulepszona obsługa jazdy na rowerze na świeżym powietrzu — zegarek wstrzyma trening, jeśli zatrzymasz się na światłach lub po prostu postanowisz napić się wody.
  • Funkcja Reflect zasugeruje zrobienie krótkiej przerwy, aby zmniejszyć poziom stresu, zrobić wydech i zresetować się.
  • Aplikacja Fitness+ zawiera medytacje z muzyką, które pomogą Ci się zrelaksować.
  • Jeszcze więcej treningów fitness — wspinaczka skałkowa, squash, snowboard, pilates, pływanie, joga, trening funkcjonalny i inne.
  • Możesz przechowywać cyfrowy klucz do samochodu, hotelu lub domu (jeśli obsługują cyfrowy klucz) w swoim Wallet i otwierać drzwi za pomocą smartwatcha.

Należy pamiętać, że Apple Watch dla kobiet występuje w wersji aluminiowej i ze stali nierdzewnej. Aluminiowy Apple Watch jest „najbardziej miękki”. Jeśli spojrzymy na stronę praktyczności, to stalowa obudowa jest wygodniejsza, bo na aluminiowej będzie widać wszystkie odpryski i zarysowania, a przy codziennym użytkowaniu pojawią się one w każdym przypadku. Dodatkowo modele ze stalową obudową wyglądają bardziej reprezentacyjnie.

Jeśli dziewczyna prowadzi aktywny tryb życia, prawdopodobnie potrzebuje odporności gadżetu na uszkodzenia. W takim przypadku lepiej kupić inteligentny zegarek dla kobiet iPhone wykonany ze stali, jest on najbardziej odporny na zarysowania i wstrząsy.

A jeśli nadal nie jesteście zdecydowani, który Apple Watch wybrać i dopiero poznajecie funkcje i cechy smartwatcha, to może warto poczekać na premierę Apple Watch 8?