rejestrator samochodowy

Jak wybrać rejestrator samochodowy?

Jeżdżące obecnie po drogach samochody wyposażone są w ogromne ilości różnych gadżetów i dodatków. Każde auto ma system stereo, poduszki powietrzne, klimatyzację czy też różnego rodzaju systemy bezpieczeństwa jazdy. Jak się jednak okazuje, wielu kierowców dodatkowo wyposaża swoje auta w kamery samochodowe. Czym one są?

Czym jest samochodowa kamera?

rejestrator samochodowyCzym jest rejestrator samochodowy? Jest to po prostu miniaturowa kamera, która zasilana jest z gniazdka zapalniki auta i powieszona jest na przedniej szybkie. Celem tego urządzenia jest stałe nagrywanie na karcie pamięci przestrzeni przed autem.
Jaki jest cel posiadania tego sprzętu? Przede wszystkim pozwala on uniknąć nieprzyjemności związanych z ustalaniem sprawcy kolizji lub wypadku. Na nagraniu wszystko będzie widoczne, więc winny zostanie łatwo wskazany. Dodatkowo taka kamera pozwala kierowcy ustalić, kto mógłby zarysować jego auto na parkingu lub też zabezpieczyć się przed ewentualną kradzieżą.

Najważniejsze cechy rejestratora samochodowego?

Jeśli kierowca chce mieć dobry rejestrator samochodowy, musi zwracać uwagę na określone jego cechy i parametry techniczne. Czemu więc powinien się przyjrzeć w pierwszej kolejności? Kluczowe cechy to:

  • jakość nagrania,
  • wielkość obsługiwanej karty pamięci,
  • liczba kamer.

Jak to jednak wszystko wygląda w szczegółach? Jakość nagrywanego obrazu jest oczywiście kluczowa, jeśli kierowca ma zamiar identyfikować np. osobę dokonującą zniszczeń aut na parkingu. Liczy się wtedy rozdzielczość nagrania oraz liczba rejestrowanych klatek.
Jeśli chodzi o kartę pamięci, to polecana jest wersja możliwie największa, dzięki czemu kierowca będzie miał dużą ilość nagranego materiału i nie będzie ryzyka, że kluczowych momentów zabraknie. Na koniec warto się przyjrzeć również temu, że w aucie mogą być zastosowane dwie, a nawet trzy kamery. Nie tylko na przedniej szybie, lecz również tylnej.