Jak wybrać odpowiednie uchwyty do telewizorów?

Uchwyt do telewizora umożliwia zawieszenie tego rodzaju sprzętu na ścianie lub suficie. Jest to rozwiązanie coraz bardziej w obecnych czasach popularne, jako że produkowane telewizory są coraz większe i zajmują dużo miejsca. Montaż telewizora na ścianie czy suficie powoduje, że ma się więcej przestrzeni do zagospodarowania i znacznie poprawia się cała estetyka miejsca.

Uchwyt do telewizora a odległość od ściany

Podejmując decyzję o tym jaki uchwyt będzie najlepszy w danym pomieszczeniu dobrze jest zwrócić uwagę na odległość telewizora od ściany. Jeżeli uchwyt posiada opcje regulacji kąta nachylenia to będzie można odpowiednio go sobie ustawić i dopasować, tak by oglądanie było wygodne i możliwe z każdego miejsca w danym pokoju.

Na co zwracać uwagę dobierając uchwyt do telewizora?

Przy zakupie uchwytu do telewizora warto najpierw swój telewizor zważyć. Uchwyty mają bowiem swój maksymalny udźwig. Ponadto dobrze jest sprawdzić czy w instrukcji telewizora są informacje o standardzie VESA. Jeżeli są to będą tam zamieszczone wszelkie dane związane z rozstawem otworów. Jeżeli zaś ich nie ma – należy wybrać uniwersalny uchwyt. Ponadto warto zwrócić uwagę czy uchwyt posiada regulację kąta i w jaki sposób jej się dokonuje (ręcznie czy też na pilot).

Do montażu uchwytów przydadzą się takie rodzaje sprzętu jak poziomica, śruby do montażu oraz szablon do wiercenia otworów. Sama czynność instalacji uchwytów nie jest skomplikowana i przebiega dość szybko.