iphone 14 plus

iPhone 14 plus – jakie zmiany wprowadzono do telefonu? Poznaj funkcje aparatu

iPhone 14 Plus to specjalna odsłona flagowego telefonu Apple, który ma nieco większy ekran od podstawowej wersji i w tym roku występuje zamiast wariantu mini. Jego potężny procesor, zaawansowany system kamer i mnóstwo innowacyjnych funkcji sprawiają, że jest to jeden z najbardziej pożądanych smartfonów na rynku. W tym artykule dowiesz się wszystkiego, co powinieneś wiedzieć o tym wyjątkowym urządzeniu. Poznasz informacje od specyfikacji i szczegółów konstrukcyjnych po specyfikę wydajności.

Poznaj ekscytujące zmiany we wzornictwie iPhone’a 14 Plus

iPhone 14 Plus to najnowsza edycja flagowego urządzenia Apple, która wprowadza wiele ciekawych zmian we wzornictwie. Nowy model ma ekran, na szczycie którego jest tzw. tabletka w kształcie paska, w obszarze której wyświetlane są najważniejsze informacje.

Dzięki zastosowaniu ekranu 6,7″, który jest o 0,6″ większy od ekranu 6,1″ w standardowej wersji, urządzenie oferuje więcej miejsca do oglądania i korzystania z wygód urządzenia niż.

Ma też ulepszony procesor dzięki technologii A16 Bionic, która sprawia, że telefon jest jeszcze szybszy niż dotychczas. Trzy tylne aparaty fotograficzne wspierane przez AI występują z zaawansowaną funkcją stabilizacji obrazu. Pozwolą Ci robić profesjonalnej jakości zdjęcia bez względu na to, z jakiej pozycji robisz zdjęcia i jakie warunki oświetleniowe panują w danym miejscu.

Kompatybilność z 5G oznacza błyskawiczny dostęp do danych po podłączeniu do kompatybilnych sieci – idealny do strumieniowania filmów FHD bez problemów z buforowaniem.

Wszystkie te cechy składają się na jeden niesamowity pakiet, zaprojektowany przez inżynierów Apple specjalnie po to, by ułatwić i usprawnić życie zarówno w podróży, jak i w codziennych zadaniach, takich jak przeglądanie stron WWW czy granie w gry.

Poznaj funkcje aparatu w iPhone 14 Plus

Urządzenie może pochwalić się imponującym systemem aparatów fotograficznych, w skład którego wchodzą cztery kamery, w tym ultraszeroki obiektyw 12 MP oraz bardzo oczekiwany skaner LiDAR, poprawiający postrzeganie głębi na zdjęciach i filmach.

Wraz z nowymi specyfikacjami i ulepszonym procesorem Bionic A16 pojawiły się ciekawe aktualizacje aplikacji Aparat w systemie iOS16, dzięki którym użytkownicy mogą z łatwością robić jeszcze wyraźniejsze zdjęcia i dodawać do nich nowości w technologii AR.

Możesz teraz robić zdjęcia w trybie portretowym, używając obu tylnych obiektywów jednocześnie. Daje to wyjątkowo szczegółowe zdjęcia z dokładnym oddzieleniem elementów na pierwszym planie od ich odpowiedników w tle, dzięki bardziej precyzyjnym efektom rozmycia generowanym przez technologię podwójnej optycznej stabilizacji obrazu (OIS).

Wprowadzono tryb nocny, który zwiększa wydajność przy słabym oświetleniu podczas fotografowania w nocy lub w pomieszczeniach bez konieczności użycia lampy błyskowej – dzięki temu zdjęcia są jaśniejsze nawet przy słabym oświetleniu.

Przedni aparat TrueDepth do zdjęć selfie umożliwia ponadto tworzenie Animoji oraz uwierzytelnianie FaceID dzięki algorytmom oprogramowania do rozpoznawania twarzy.

Warto podkreślić, że telefon ma możliwość nagrywania w rozdzielczości 4K z prędkością do 60 klatek na sekundę we wszystkich trybach wideo. To dobre rozwiązanie, jeśli chodzi o klipy w zwolnionym tempie czy o uchwycenie cennych chwil podczas spotkań rodzinnych.