Choć funkcja Always On Display istnieje już od dłuższego czasu, to w obecnej formie po raz pierwszy ujrzała światło dzienne kilka lat temu wraz z Samsungiem Galaxy S7 i S7 Edge. Wówczas wydawało się, że to przełom. Ekran mógłby na stałe wyświetlać jakieś informacje najczęściej zegar i powiadomienia z wybranych aplikacji przy minimalnym zużyciu baterii. Kiedy jednak na rynku pojawiły się smartfony, okazało się, że straty na baterii nie są tak minimalne i nie było takiej potrzeby przy Tap To Wake. A teraz funkcja ta trafiła na iPhone’y.
Funkcja Always On Display w iPhone
iPhone 14 Pro ma już zagwarantowaną funkcję Always On Display. Jednak wielu użytkowników poważnie kwestionuje potrzebę istnienia takiej funkcji. Przyjrzyjmy się, dlaczego funkcja „Always on Display” jest potrzebna i dlaczego prawdopodobnie będziesz z niej korzystać, kupując nowy smartfon.
IPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max doczekają się przeprojektowania ekranu. Nie będzie już wycięcia na przednią kamerę. Zastąpi ją kropka pod przednią kamerą i podłużne wycięcie na Face ID. Na ekranie będzie nieco więcej przestrzeni użytkowej, a korzystanie ze smartfona z takim ekranem jest znacznie przyjemniejsze.
Pod takim wyświetlaczem flagowe iPhone’y również dostaną Always On Display. Potwierdzeniem tej innowacji jest nowa wersja Xcode 14 Beta 4. Gdy włączony jest tryb uśpienia, znika tapeta z ekranu blokady. Pozostaje tylko zegar i widżety. Jednocześnie oba tracą znacząco na jasności. Nie wiadomo, jak nowe iPhone’y będą wyświetlać powiadomienia. Prawdopodobnie jednak już niedługo będzie wiadomo.
Ta innowacja będzie ekskluzywna dla iPhone’a 14 Pro i iPhone’a 14 Pro Max, które otrzymają ekrany OLED ze zmienną częstotliwością odświeżania od 1 do 120 Hz. To właśnie dzięki temu Apple planuje zmniejszyć zużycie energii przez ekran z włączonym Always On Display. Korzyści z tej funkcji są z pewnością na powierzchni. Możliwe jest zobaczenie godziny, informacji na widżetach i niektórych powiadomień bez aktywacji ekranu.
Procesor w nowym iPhone 14 Pro
Nowy model smartfona iPhone 14 Pro będzie miał ulepszony procesor, lepszą wydajność, większą rozdzielczość ekranu i zdjęć. Ale to wszystko jest na razie abstrakcyjne. Jednym z atutów iPhone’a jest duża armia fanów, którzy czekają na nowy model. I nie ma znaczenia, na ile będzie to poprawa w stosunku do poprzedniego modelu.
Flagowiec napędzany jest przez najnowszy 6-rdzeniowy procesor Apple A16 Bionic. Jest to pierwszy SoC do telefonów, w którym firma zastosowała technologię 4-nanometrowego procesu technologicznego, co zwiększyło moc, wydajność i energooszczędność urządzenia.
Ilość pamięci RAM wynosi 6 GB. W połączeniu z doskonale zoptymalizowanymi procesami oferuje wysoką wydajność i wielozadaniowość w wymagających aplikacjach i nowoczesnych grach. Możliwości fotograficzne i wideo. We flagowcu po raz pierwszy zastosowano główny obiektyw o rozdzielczości 48 megapikseli (wcześniejsze modele miały 12 megapikseli). Poprawiła się również jakość obrazu w różnych trudnych warunkach.