Dobra myszka gamingowa – czyli jaka?

Nie istnieje idealna myszka gamingowa, gdyż każdy posiada inne upodobania i przyzwyczajenia. Właśnie dlatego podczas wyboru odpowiedniego modelu należy przeanalizować wiele różnych czynników. Z pewnością nie warto kierować się jedynie ceną. Należy pamiętać, że jest to inwestycja na długi czas – czasami rozsądniej jest zainwestować nieco więcej, a mieć pewność, że mysz będzie spełniać wszystkie nasze oczekiwania.

Ergonomiczna konstrukcja

Kształt myszki gamingowej to kwestia bardzo indywidualna. Wiele zależy od rozmiaru dłoni. Zbyt mały model nie będzie zapewniał optymalnego podtrzymania ręki, co negatywnie wpłynie na osiągi w grze. Jeśli zdecydowaliśmy się na mysz z dodatkowymi przyciskami, to warto zwrócić uwagę na to, w jaki sposób są one rozmieszczone.

Liczy się także wytrzymałość tworzyw zastosowanych do produkcji. Dobrej jakości myszka nie może być podatna na negatywne oddziaływanie czynników zewnętrznych. Upadek z wysokości nie powinien powodować deformacji powierzchni.

Rodzaj łączności

Wielu graczy twierdzi, że myszki bezprzewodowe z niskiej półki opóźniają przesył sygnału. Z tego powodu, jeśli nasz budżet nie jest zbyt wysoki, to lepiej jest postawić na model przewodowy. Wbrew pozorom kabelek nie powinien być zbyt uciążliwy.

Oprócz powyższych parametrów warto jest także sprawdzić:
– rodzaj sensora,
– czułość,
– możliwość programowania dodatkowych przycisków,
– żywotność mikroprzełączników.