czujka_digi_sense

Czym jest czujka dualna?

W ostatnim czasie naprawdę dużym uznaniem cieszy się czujka dualna. Wyparła z rynku czujkę pasywnej podczerwieni, która była stosowana dawniej.

Zakup czujki dualnej

Postęp technologiczny sprawił, że obecnie stosowane są tylko nowoczesne oraz innowacyjne rozwiązania. Czujnik dualny jest chętniej wykorzystywany, ponieważ występuje przy nim dużo mniej problemów niż przy innych czujkach. Ma szerokie zastosowanie, dlatego popyt na takie urządzenia jest duży i nie maleje. Największym problemem jest zjawisko fałszywych alarmów, które jednak można skutecznie wyeliminować. Niezbędne są jednak niezależne tory detekcji, które mogą się w takiej sytuacji przydać. Sygnał alarmowy jest wyzwalany w momencie, gdy alarm sygnalizują oba tory. Sygnały alarmowe nie powinny być przez czujkę generowane w innych momentach.

Technologia mikrofalowa

W ostatnim czasie pojawia się dosyć sporo fałszywych alarmów, dlatego czujnik dualny (zobacz taki: https://www.napad.pl/256-dualne-czujki-ruchu) jest niezastąpiony. Technologia mikrofalowa w drugim torze detekcji jest stosowana w czujkach wysokiej jakości. Można łatwo znaleźć urządzenie dostosowane do swoich potrzeb, ponieważ wybór jest bardzo duży. Pełna detekcja ruchu dla toru mikrofalowego jest możliwa dopiero po dokładnym zrozumieniu zjawiska Dopplera. Odbiornik oraz nadajnik to główne elementy każdego czujnika. Należy pamiętać, że fale wysyłane do odbiornika powinny mieć właściwą częstotliwość. Dopiero odbicie fal od obiektu umożliwia zmianę częstotliwości. Większą odpornością na fałszywe alarmy cechują się czujki dualne. W pomieszczeniach, gdzie używa się dodatkowego źródła ciepła są wykorzystywane dosyć często. Czujka dualna powinna być zakupiona u sprawdzonego producenta.