Czego jeszcze możemy spodziewać się po kamerach samochodowych?

Wypadki czy stłuczki drogowe mogą przydarzyć się każdemu z nas. Tu, w zależności od sytuacji, stresu, nerwów i szoku możemy nie być w stanie określić dokładnie co się stało. W takich sytuacjach niezbędnym narzędziem okazuje się być kamera samochodowa, popularnie nazywana rejestratorem.

Co potrafi dzisiejsza kamera samochodowa? Charakterystyka

Brak pewności może rodzić pewne wątpliwości co do rzeczywistego przebiegu wypadku czy stłuczki. Kamera pomoże nam udokumentować każde zdarzenie drogowe, nie tylko te poważne w skutkach – kamera uchwyci także drobne otarcia czy inne incydenty parkingowe, w których nie będziemy bezpośrednio uczestniczyć. Kamerki są urządzeniami wszechstronnymi, świadczyć może o tym ich szeroka funkcjonalność. Oprócz podstawowych możliwości, oferują one także możliwość kontrolowania:

*obecności dźwięku klawiszy lub wyzwalacza
*aktywności czuwania na parkingu
*ustawienia stabilności, tzw. anti-shake
*fotografii i ich przenoszenia/usuwania

Technologia nagrywania i przechowywania plików

Nieodłącznym elementem kamerki samochodowej będzie pamięć flash, która pozwoli nam przechowywać większą ilość nagrań, bez nadpisywania się starych plików. Oczywiście musimy wcześniej zorientować się, czy nasz urządzenie obsługuje tego typu wymienne nośniki. Na rynku dostępnych jest wiele kart microSD. Najczęściej spotkamy te o pojemności 16GB lub 32GB. Warto zaopatrzyć się w większy wolumen, który pomieści więcej plików.