Cechy monitorów referencyjnych

Profesjonalne monitory referencyjne są przeznaczone do pracy na planie pełnometrażowej produkcji kinowej. Producenci oferują szeroki wybór i urządzenia o różnej przekątnej, które bardzo łatwo dopasujemy do danego projektu filmowego. Czym odznaczają się te sprzęty? Dlaczego warto z nich korzystać? Skąd wynika ich popularność?

Monitor referencyjny

Monitory tego typu odznaczają się doskonałym odwzorowaniem obrazu, dlatego wykorzystamy je także do oceny kolorów zarejestrowanego materiału. Markowe produkty słyną z solidnego wykonania i dobrej jakości, a zaawansowana technologia daje szerokie spektrum możliwości. Na uznanie zasługuje też wielozadaniowość, co jest bardzo ważna na planie filmowym. 

Zalety monitorów referencyjnych

Monitor referencyjny jest wykorzystywany w trakcie nagrywania efektów specjalnych i tworzenia animacji trójwymiarowych. Co ciekawe, sprzęt wykorzystamy praktycznie w każdych warunkach, gdyż cechuje się:

  • dużym kontrastem widzenia,
  • szerokim kątem widzenia,
  • wysoką jasnością.

Każdy model posiada panel sterowania, który umożliwia zdalną kontrolę sterowania. Nie zapominajmy o dużym zagęszczeniu pikseli, co znacząco ułatwia bardzo dobre ustawienie ostrości obrazu. Monitory referencyjne wyposażone są najczęściej w popularne porty i bazują na obrazie o maksymalnej rozdzielczości 4K.

Nowoczesny monitor referencyjny to niezbędne urządzenie, z jakiego korzystają filmowcy. Podczas zakupu zwróćmy uwagę na dobrą jakość i wydajne działanie całego systemu. Solidny monitor posłuży nam przez długi czas.